Casa de marcat pln 500

Este posibilă vânzarea unei case de marcat? Posibil, dar numai dacă este neînregistrat și, de obicei, prin intermediul companiei de servicii ale producătorului dat, deoarece, deși sunt interesați să cumpere case de marcat folosite. Registrul de casă poate fi ușor casat. Dar dacă mecanismele de la casa de marcat sunt într-o condiție foarte interesantă, este puternic să o revindeți companiei proprii.

https://fit-ray.eu/ro/Zobacz naszą stronę www

În reglementările privind înregistrarea caselor de marcat, nu există într-adevăr reglementări explicite care să vorbească despre procedurile contribuabilului cu casele de marcat deținute în îndeplinirea cu succes a rolului său economic. Niciuna dintre dispozițiile importante nu interzice contribuabilului să vândă o casă de marcat folosită, care este calitatea acestuia. O astfel de poziție evidentă există în interpretarea individuală, care a fost înregistrată pe 23 august 2012 cu numărul ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, în care directorul Camerei de Finanțe din Bydgoszcz a declarat că după retragerea caselor de marcat din ordin și efectuarea tuturor formalităților specificate Prin lege, ordonanța deține casele de marcat în problemele contribuabilului. Prin urmare, nu deține obstacole pentru ca casa de marcat să fie deteriorată fizic sau vândută unei alte companii în situația descrisă. Deși în implementare, se recunoaște că nimeni, cu excepția producătorului, nu este ocupat să cumpere o casa de marcat folosită. Ultimul lucru se face prin faptul că biroul de percepție este un dispozitiv pentru un scop specific, iar structura, funcționarea și modul său de utilizare de către contribuabil sunt scrise în mare detaliu în reglementările care operează casele de marcat. Conform acestor dispoziții, numai producătorii și entitățile poloneze autorizate care realizează achiziții intracomunitare sau importuri de case de marcat care au confirmarea președintelui Oficiului Central de Măsuri că contoarele lor îndeplinesc funcțiile scrise la art. 111 secțiune 6a și criteriile și, de asemenea, condițiile pe care trebuie să le îndeplinească. Prin urmare, dacă contribuabilul dorește să vândă casa de marcat către o altă unitate, ar fi hotărât să evalueze această decizie cu un serviciu de registru de casă autorizat, care va evalua dacă această sumă îndeplinește cerințele Legii TVA și eventual va instala un nou modul fiscal.